Kauno kogeneracinėje jėgainėje įrangos paleidimo-derinimo ir bandymo darbus atlieka TEC Consulting

2019 gruodžio 20

Praėjusią savaitę naujai pastatytoje Kauno kogeneracinėje jėgainėje prasidėjo įrangos paleidimo-derinimo ir bandymo darbai. Juos kartu su katilų gamintoja Vokietijos kompanija „Standardkessel Baumgarte“ atlieka TEC Consulting. Bendrovės specialistai organizuoja viso objekto kompleksinius paleidimo-derinimo darbus: po montavimo tikrina sumontuotą įrangą ir jos parengtį darbui, bando valdymo ir saugos sistemas, atliks apsauginės magnetito plėvelės formavimą ir katilo prapūtimą garo švarumui užtikrinti.

Spartų darbų tempą užtikrinti leidžia jau nuo gruodžio 11 dienos pradėti karštieji derinimo darbai deginant dujinį kurą, o artėjant pavasariui prasidės ir atliekų deginimas – bus derinami darbo režimai stebint reikiamus katilo parametrus. TEC Consulting komanda ruošia ir objekto ataskaitinę dokumentaciją.

„Kauno kogeneracinės jėgainės vadovai ne kartą pabrėžė, kad objektas patikėtas savo srities profesionalams. Džiaugiamės įvertinimu ir atsakingai imamės darbų. Mūsų specialistai turi didelę energetinių objektų paleidimo-derinimo darbų ir tokių objektų pridavimo valstybinei komisijai patirtį bei visus reikiamus kvalifikacijos atestatus šiems darbams atlikti“, – sako TEC Consulting technikos direktorius Andrej Chodžin.

Jėgainėje veikia vienas aukštų parametrų garo katilas, kurui naudojantis buitines atliekas. Katilo šiluminė galia siekia 85 MW (išeinančio iš katilo garo slėgis 75 bar(g), garo temperatūra 450°C, našumas 112 t/h), ir 24 MW elektrinės galios garo turbina. Įrangos paleidimo-derinimo laikotarpiu, iki pridavimo valstybinėms institucijoms, TEC Consulting komanda atsako už katilinės įrenginių eksploataciją. Darbai truks ne mažiau kaip 6 mėnesius, jų metu kauniečiai galės girdėti įvairius garsus bei matyti daug kylančių vandens garų – visa tai normalu ir leidžia įsitikinti objekto parengtimi numatomam ne trumpesniam nei 20 metų veikimo laikui. Sureguliavus jėgainės technologinius procesus ir įsitikinus, kad visi įrenginiai veikia taip, kaip numatytą projekte, į jėgainę bus atvežtos pirmosios atliekos. Numatoma, kad tai bus 2020-ųjų vasario mėn.

Planuojama, kad Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje pastatyta didelio efektyvumo atliekomis kūrenama kogeneracinės jėgainės elektrinė galia sieks apie 24 MW, o į Kauno miesto šildymo tinklus atiduodama šiluminė galia – apie 70 MW. Jėgainėje bus galima
pagaminti apie 40 proc. Kauno miesto šilumos poreikio. Projektą įgyvendina bendra „Ignitis grupės“ ir „Fortum“ įmonė – UAB Kauno kogeneracinė jėgainė. Bendra projekto vertė siekia 160 mln. eurų.